Pompalı Su Arıtma Cihazı İle Pompasız Su Arıtma Cihazı Arasında ki Fark Nedir ?

Pompalı Su Arıtma Cihazı İle Pompasız Su Arıtma Cihazı Arasında ki Fark Nedir ?

Merhaba su arıtma filtresi okurlarımız.Sizler tarafından en çok gelen sorun olan pompalı su arıtma ile pompasız su arıtma cihazı arasında ki fark nedir bundan bahsetmeye çalışacağız.Telefonda bu konu ile ilgili soru çok fazla gelmektedir.Özellikle elektrikli su arıtma mı yoksa elektriksiz su arıtma mı gibi değişik sorular gelebilmektedir.Buradan açıklık getirmek adına bizlerde sizlere yardımcı olmak istiyoruz.

İlk olarak şunu belirtmek isteriz ki pompalı ile pompasız su arıtma cihazı arasında arıtma olarak hiç bir fark yoktur.Arıtma işlemini yapan filtreler her iki cihazda bulunmaktadır ve sistemin çalışma mantığı tamamen reverse osmosis mantığı ile çalışmaktadır.Bu yüzden arıtma olarak özellikle belirtmek isteriz ki fark yoktur.Pompalı su arıtma cihazlarının kullanım amacı su basıncının düşük olduğu özellikle köy ve doğu bölgelerinde basınç düşüklüğü nedeniyle ve su arıtma cihazının çalışması için en az 4 bar ihtiyacı olduğu için basıncın düşük olduğu yerlerde su basıncını 4 ile 6 bar arasında ki sabitleyerek daha rahat çalışmasını sağlamaktadır.

Köylerde bildiğimiz üzere su basıncı çok düşüktür.Bu tür arıtma cihazlarının çalışabilmesi içinde en az 4 barlık bir su basıncına ihtiyacı vardır.Bu yerlerde bu su basıncını sağlamadığı için bu bölgelerde pompasız su arıtma cihazları maalesef çalışmazlar.Çalışmadıkları için arıtma işlemini vs yapamazlar ve hiç bir şekilde su alamazlar.Bu tür durumlarda mecburen belirttiğimiz gibi doğu ve köylerde veya su basıncının düşük olduğu yerlerde mecburen pompalı su arıtma cihazı almanız gerekmektedir.Aksi taktirde hiç bir şekilde kullanamazsınız.

Pompasız bir su arıtma cihazını pompalıya çevirmek biraz zordur bu yüzden su arıtma cihazı satın alırken mutlaka bu durumu gözden geçirin.Su basıncınız düşük ise 100 TL fazla verin pompalı su arıtma alın.Deneyelim belki çalışır mantığına gitmeyin.Eğer çalışmazsa belirttiğimiz gibi pompasız su arıtmayı pompalıya çevirmek zor olmaktadır ve külfetli bir iştir.Şimdilik bu kadar aklınıza takılan soru ve sorular olursa bizlere buradan iletebilir ve iletişim bölümünden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

4 yorum

 • ali gul

  Pompasiz su aritma cihazi aldim su yeterli gelmediginden calismiyor.. pompaliya cevirmek mumkunmudur. Yoksa cihaz cope mi gidecek..

  • Aqutime Su Arıtma

   merhaba çöpe gitmez ama sağlam bir su arıtma ustası pompalıya çevirebilir ama biraz maliyetli olur tabikide

 • ömer keskin

  mrb pompalı su arıtma cıhazının pompasını bypas etsek devre dısı bıraksak su basıncı ıyı olan bolgede sorun olurmu pompasız arıtma yaparmı

Bir Cevap Yazın

Su Arıtma Cihazı Satın Almak İçin Tıklayınız...

oyun kodu satin al steam cuzdan kodu wow prepaid lol rp satin al